«Вчасно.POS». Інструкція з налаштування роботи з касою

1. Для роботи через кабінет «Вчасно.POS» зареєструйте торгову точку, касу та ключ касира, заповнивши три заявки через кабінет «Вчасно.Каса». Щоб протестувати роботу сервісу, знайдіть у кабінеті Тестову торгову точку — до неї буде одразу прив'язана тестова каса*

Якщо всі реєстрації було виконано, залишилося перевірити, чи вказані податкові групи та типи оплат у налаштуваннях каси.
Також потрібно встановити на ваш комп'ютер або телефон додаток «DeviceManager», що зберігатиме ваш ключ для підпису чеків та забезпечуватиме стабільне з'єднання із сервером Податкової для проведення чеків. Встановлення та налаштування додатку описано в інструкції «DeviceManager. Інструкція з налаштування роботи з касою».

Якщо додаток було встановлено, можна приступати до підключення каси.

*Якщо у вас відображається сторінка «Ласкаво просимо до Вчасно.Каса» при переході у кабінет, необхідно натиснути на логотип «Вчасно.Каса» зліва зверху сайту, щоб перейти до списку торгових точок.

2. Щоб підключити касу до кабінету «Вчасно.POS», сформуйте токен, що містить типи оплат, податкові групи та налаштування по касі для її підключення до додатку «Device.Manager».

У кабінеті «Вчасно.POS» для додавання каси перейдіть шляхом:
Структура ► Моє підприємство ► Юр. Особи ► ФОП Демо — і виберіть вкладку «ВЧАСНО КАСА»

3. Після формування токену скопіюйте його та перейдіть у кабінет «Вчасно.POS».

4. Для додавання каси натисніть кнопку «+ПРРО» і внесіть токен, що був скопійований у кабінеті «Вчасно.Каса». Натисніть кнопку «СТВОРИТИ»

Відкриється вікно «Властивості ПРРО» — вкажіть назву для каси (можна вказати будь-яку), завантажте ключ ЕЦП і вкажіть до нього пароль, після чого натисніть кнопку «ЗБЕРЕГТИ КЛЮЧ».

5. Перейдіть на робоче місце на тому пристрої (комп'ютері телефоні чи планшеті), з якого будете видавати чеки. Щоб це зробити, натисніть на вкладку «Робочі місця» та оберіть необхідне.

Далі вам відкриється меню робочого місця. Для початку необхідно завершити підключення каси, тому не лякайтеся помилок, що показує вам кабінет знизу екрану. Натисніть на пункт «Діагностика та налаштування РРО/пристроїв».

6. Вам відкриється нова вкладка, де необхідно вказати пін-код (4 цифри), який ви вказували при реєстрації.

Одразу бачимо інформацію про стан з'єднання із додатком «DeviceManager». Якщо з'єднання встановлено успішно, у вас буде відображатись значок зеленої галочки. Якщо вона не відображається, тоді необхідно встановити додаток «DeviceManager».
Щоб видавати чеки, необхідно відкрити зміну.

7. Розпочинаємо роботу видачею першого чеку.

Вам відкриється вікно початку роботи. У таблиці «ЗАЛИШКИ ПО КАСАМ» можна ввести певну суму, яка при відкритті зміни буде автоматично проведена як службове внесення готівки в касу.

Якщо готівку в касу вам вносити не потрібно, при відкритті зміни виставляєте в таблиці у полі «Залишки» суму 0 грн та натискаєте «ВІДКРИТИ ЗМІНУ».
Далі вкажіть, яким типом оплати з вами розрахувався клієнт. Виберіть, уведіть суму і натисніть «ЗАРАХУВАТИ». Якщо інформація достовірна, натисність кнопку «ПРОВЕСТИ» для створення чеку то його реєстрації у податковій.
Якщо ви ще не створили товарів, натисніть на кнопку «Товари» у головному меню, щоб перейти на сторінку їх створення. Базовий функціонал для роботи з касою описано нижче:
Токен можна сформувати зі списку торгових точок, якщо по касі ще не було чеків, або через вкладку Налаштування, вибравши необхідну торгову точку та касу.

Одразу зазначаємо, що всі ці налаштування можна виконати на будь-якому пристрої (комп'ютері, телефоні чи планшеті), але встановлювати додаток та переходити на робоче місце «Вчасно.POS» потрібно саме на тому пристрої (комп'ютері, телефоні чи планшеті), з якого будуть видаватися чеки!

Якщо ключ валідний та пароль було введено правильно, відобразиться інформація про ваш ключ.

Залишилося вказати магазин та робоче місце (якщо вони не вказані), натиснути «ПОВЕРНУТИСЯ ДО ЮР. ОСОБИ» і потім «ЗБЕРЕГТИ». Якщо все було зроблено правильно, ви отримаєте повідомлення «Юр. особу записано».
Для підключення каси до вашого пристрою (комп'ютеру, телефону чи планшету) натисніть кнопку «ПРРО» і «ЕЦП», після чого вкажіть пароль до ключа ЕЦП і натисніть «Передати ключ ЕЦП».
Після проведення цих дій касу буде успішно прив'язано до вашого пристрою і ви зможете почати роботу, відкривши зміну.
Для закриття зміни
Для створення чеків
Для створення повернень
Для перегляду чеків, що були створені в кабінеті
Для створення службових документів внесення/видачі готівки з каси
Для створення товарів/послуг
Для перегляду списку службових документів внесення/видачі готівки з каси
Для перегляду проведених z-звітів
Для видачі чеку натисніть кнопку «Новий чек» і виберіть товар, що необхідно додати в чек.
Вкажіть кількість товару. За необхідності відредагуйте ціну товару за одиницю, кількість, знижку натисненням на відповідний пункт у чеку. Якщо все обрано правильно, натисніть кнопку «СПЛАТИТИ».
Також нижче на чеку є QR-код, який містить у собі посилання на сам чек, — його також можна передати клієнту.

8. Чек було успішно створено. Можна скопіювати посилання для передачі клієнту, або одразу відправити через ваш телеграм чи пошту.

Після успішного зняття z-звіту зміну по касі буде закрито. Поверніться на вкладку назад для закриття зміни касира та натисніть «Закрити зміну».

9. Для закриття зміни натисніть кнопку «Закрити зміну». Для закриття зміни по вашій касі необхідно зняти z-звіт. Для цього натисніть «X/Z-ЗВІТИ», після чого виберіть «ЗНЯТИ Z-ЗВІТ»

Зміни каси та касира було успішно закрито.