Як визначити податкову групу товара

Податкові групи – це обов’язковий елемент фіскального чека, згідно з Наказом Мінфіна №13 від 21.01.2016. Податкова група відображає, чи обкладається товар ПДВ та іншими податками, зборами та акцизами.

Згідно затвердженій формі чека, податкові групи треба вказувать в двох місцях:

  • до кожного товару – літерне позначення ставки ПДВ
  • в кінці чека – збірні значення по ПДВ і по акцизам

Вчасно.Каса забезпечує виконання обох цих норм. Саме тому у сервісі Вчасно.Каса податкова група вказується до кожного товара, який користувачі заводять в каталог.

Форма створення товарів у Вчасно.Каса та поле "податкова група"

Що впливає на те, яка податкова група буде у товара

На те, яка податкова група буде у товара, впливають два фактори:

  • форма роботи підприємця (ФОП, ТОВ і т.д.) та чи є в нього якісь пільги
  • специфіка самого товару (чи обкладається він якимись акцизами чи зборами)

Приклад

Зверніть увагу: приклад є ілюстративним та не може врахувати специфіку кожного окремого суб’єкта господарювання. Щоб точно визначити, яку податкову групу ставити на який товар, ми рекомендуємо кожному підприємцю звертатись до свого бухгалтера.

Якшо підприємець – ФОП єдинник 3 групи, який не перевищує ліміти своєї групи і не продає підакцизні товари та не має іншої додаткової специфіки, то він є неплатником ПДВ та ставить на товари/послуги групу “Без ПДВ”.

Якшо підприємець – ТОВ, то стандартна група його товарів – “ПДВ 20%”. Але якщо ТОВ має певні пільги по ПДВ, то таке підприємство шукає групу з іншою ставкою ПДВ (залежно від того яка пільга в підприємця). Відповідно, якщо підприємство продає також підакцизні товари, на них буде інша група, яка має враховувати і коректну ставку ПДВ для цього підприємства, і акциз для потрібної групи товарів.


Також буде корисно: 

Отримати консультацію
Mail
Viber
Telegram