Як визначити податкову групу товара
Податкові групи – це обов’язковий елемент фіскального чека, згідно з Наказом Мінфіна №13 від 21.01.2016. Податкова група відображає, чи обкладається товар ПДВ та іншими податками, зборами та акцизами.
Згідно затвердженій формі чека, податкові групи треба вказувать в двох місцях:
- до кожного товару – літерне позначення ставки ПДВ
- в кінці чека – збірні значення по ПДВ і по акцизам
Вчасно.Каса забезпечує виконання обох цих норм. Саме тому у сервісі Вчасно.Каса податкова група вказується до кожного товара, який користувачі заводять в каталог.
Що впливає на те, яка податкова група буде у товара
На те, яка податкова група буде у товара, впливають два фактори:
- форма роботи підприємця (ФОП, ТОВ і т.д.) та чи є в нього якісь пільги
- специфіка самого товару (чи обкладається він якимись акцизами чи зборами)
Приклад
Зверніть увагу: приклад є ілюстративним та не може врахувати специфіку кожного окремого суб’єкта господарювання. Щоб точно визначити, яку податкову групу ставити на який товар, ми рекомендуємо кожному підприємцю звертатись до свого бухгалтера.
Якшо підприємець – ФОП єдинник 3 групи, який не перевищує ліміти своєї групи і не продає підакцизні товари та не має іншої додаткової специфіки, то він є неплатником ПДВ та ставить на товари/послуги групу “Без ПДВ”.
Якшо підприємець – ТОВ, то стандартна група його товарів – “ПДВ 20%”. Але якщо ТОВ має певні пільги по ПДВ, то таке підприємство шукає групу з іншою ставкою ПДВ (залежно від того яка пільга в підприємця). Відповідно, якщо підприємство продає також підакцизні товари, на них буде інша група, яка має враховувати і коректну ставку ПДВ для цього підприємства, і акциз для потрібної групи товарів.
Також буде корисно: