Як зробити продаж або повернення товару та видати чек

Коли ви зареєстрували у податковій свою торгову точку та касу (або імпортували з податкової створені раніше) та додали свої товари в каталог, ви можете починати видавати чеки.

Для цього перейдіть на сторінку “Торгові точки та каси” у кабінеті вашої компанії. Та натисніть або кнопку “Створити чек” в лівому верхньому куті (і після цього виберіть, через яку касу буде здійснюватись продаж) або одразу оберіть у списку кас, по якій з них буде здійснюватись продаж, та натисніть кнопку “Продаж”.

(на скріні нижче показана тестова каса, але для ваших справжніх кас варіанти дій такі самі. В вашому кабінеті також є тестова каса – це каса, на якій ви можете потренуватись, вона не відправляє чеки в податкову)

Якщо по касі, яку ви вибрали, зміна закрита, ви побачите екран з пропозицією відкрити зміну.

Якщо зміна вже відкрита, ви побачите сторінку продажу. На ній зліва відобразиться список категорій ваших продуктів посередині – список товарів вибраної категорії, а справа – форма майбутнього чеку.

 

Щоб додати товар у чек, просто клікніть на нього і він з’явиться у блоці чеку справа. Там же можна буде відредагувати кількість товару, який ви продаєте.

Далі оберіть спосіб оплати із тих, що ви вказали в налаштуваннях.

Якщо покупець розплачується готівкою

Натисніть кнопку “Готівка” та побачите вікно з очікуваною сумою. Прийміть суму від покупця та натисніть “Надіслати чек у податкову”.

Зверніть увагу: Якщо покупець дає вам суму без здачі, ви можете не вводити в поле суму, яку очікуєте від покупця, а одразу клікнути “Надіслати чек”. Якщо ж покупець дає вам суму більшу за вартість товару і вам треба дати йому решту, то введіть суму, яку вам передає покупець в поле у спливаючому вікні, а Вчасно.Каса порахує, скільки вам треба буде дати решту.

Коли ви натиснете на кнопку “Надіслати чек в податкову”, чек відправиться у ДПС, а ви побачите екран з чеком та посиланням на нього. Залишилося передати чек клієнту зручним для вас способом.

Як здійснити повернення, якщо покупець розплачується готівкою

На екрані продажу виберіть вкладку “повернення” та оберіть товари, які були в чеку-продажу. Після чого натисніть “Готівка” в методах оплати. У спливаючому вікні введіть суму, яку ви повертаєте покупцю та натисніть “Надіслати чек у податкову”.

 

Якщо покупець розплачується банківською карткою

Якщо покупець розплачується банківською карткою, вибираєте тип оплати “Картка”.

Зверніть увагу, у Вчасно.Каса ви можете приєднати свій банківській термінал до вебкабінету. В такому разі, коли покупець оплачує товар карткою, дані його картки будуть передаватись в фіскальний чек, як того вимагає законодавство.

Як приєднати термінал до Вчасно.Каса, читайте у цій статті.

Як здійснити продаж, якщо ваш термінал вже приєднаний до Вчасно.Каса

Треба вибрати товар та вказати вид оплати “картка”.

Ви побачите вікно-підтвердження. Якшо все вірно, натисніть “так”.

В цей момент Вчасно.Каса передає дані на термінал, який до неї приєднаний. Коли покупець розрахується, термінал передасть дані у Вчасно.Касу і ви побачите результат.

Якщо розрахунок успішний:

Якщо оплата неуспішна, ви побачите інформацію про помилку, та про її причину, яку у Вчасно.Каса передасть термінал.

 

Як здійснити повернення, якшо ваш термінал приєднаний до Вчасно.Каса

Повернення чеку можна виконати коли зміна по касі відкрита. В меню проведення чеку треба вибрати “Повернення”. Обрати ті ж самі товари, що були в чеку-продажу та натиснути в блоці з формою чека “Картка”.

Ви побачите спливаюче вікно, в якому треба вказати RRN- код. Це унікальний код транзакції який надає банк. Цей код можна переглянути у чеку продажу.

Після вказання коду Вчасно.Каса передасть дані на термінал. Почекайте поки пройде операція повернення коштів.

Після успішної транзакції повернення коштів у вас на екрані з’явиться чек повернення.

Як здійснити продаж чи повернення карткою, якщо ваш термінал не приєднаний до Вчасно.Каса

В такому разі при продажу чи поверненні, вам, як і в попередньому сценарії, треба вказати тип оплати “Картка” та натиснути кнопку “Надіслати чек у податкову”.

Але ми рекомендуємо все-таки зв’язувати термінал із Вчасно.Каса, щоб ваші продажі та чеки відповідали законодавству.

Отримати консультацію
Mail
Viber
Telegram