Які ключі можна застосовувати для роботи з ПРРО

Для роботи з касою підприємцю, окрім форми 20-ОПП (Реєстрація торгової точки) та 1-ПРРО (Реєстрація каси) також треба заповнити форму 5-ПРРО – реєстрація ключа касира.

В якості ключа касира можуть виступати як особисті ключі підприємця чи ключі співробітника, так і електронні печатки.

Різниця між ними в тому, як підприємець плануєте працювати: самостійно пробивати чеки, або покласти це на співробітників.

Зміст:

Навіщо подавати форму 5-ПРРО
Види підписів які допускаються для роботи з ПРРО
Як подати форму 5-ПРРО з кабінету Вчасно.Каса

 

Навіщо подавати форму 5-ПРРО

 

Ця форма, фактично, засвідчує для податкової свідомий намір підприємця щодо формату роботи.

Ця форма не прив’язує конкретний ключ до конкретної каси. Але вона затверджує легальність дій з касами конкретного підприємця за допомогою цього ключа.

Наприклад, якщо у підприємця три каси, то при відправці цих форм в податкову він ніби свідчить: “Ось, я планую працювати з трьома касами. Чеки по ним будуть підписані одним з цих трьох ключів. Якщо чек підписаний якимось із них, це нормально і я в курсі”.

 

Види підписів які допускаються для роботи з ПРРО

 

Підпис ФОП Використовується лише у випадках, коли вести торговельну діяльність буде безпосередньо сам ФОП. Передача підпису ФОП стороннім особам, в тому числі і співробітникам, є його компрометацією.

 

Підпис касира Іменний підпис (ключ) вашого співробітника. Може використовувати лише власник підпису.

Якщо співробітник звільняється, підприємцю потрібно скасувати реєстрацію цього підписа в якості ключа касира (операція, зворотня до форми 5-ПРРО), замовляти новий на нового співробітника та реєструвати його заново в ДПС по формі 5-ПРРО.

 

Печатка для пРРО Печатка для пРРО не належить конкретній фізособі, а є власністю юрособи. Дія печатки розповсюджується лише на засвідчення фіскальних документів.

Згідно з рекомендаціями ДПС, якщо при використанні ПРРО не задіяні касири (наприклад, інтернет-магазин з автоматичним опрацюванням, чи самокаси), то на кілька кас можна використовувати одну печатку.

Якщо ж касири задіяні, то для кожного ПРРО необхідно створити окрему печатку.

Втім, оскільки печатка не належить конкретній фізособі, то разі звільнення та найму нового касира, не буде потреби в скасуванні одного ключа касира та реєстрації іншого в ДПС.

Замовити печатки для ПРРО можна у сервісі “Вчасно.КЕП”.

Як подати форму 5-ПРРО з кабінету Вчасно.Каса

 

У Вчасно.Каса форму 5-ПРРО можна подати двома способами.

Перший спосіб. Якщо ви щойно зареєстрували кабінет своєї компанії чи ФОП, то на “Домашній” сторінці побачите спрощену форму реєстрації торгової точки, каси та касира в ДПС. Ця форма замінює цілих три форми, які вам би довелося заповнювати на сайті податкової (“форма 20 ОПП” – реєстрація торгової точки, “форма № 1-ПРРО” – реєстрація каси та “форма 5-ПРРО” – реєстрація касира).

Коли ви заповнюєте цю форму, то в податкову в якості ключа касира (по формі 5-ПРРО) відправиться ключ, який ви вказали при реєстрації.

 

Другий спосіб. А якщо при роботі з касами вам буде треба подати в ДПС нові ключі/печатки в якості ключа касира, ви завжди можете це зробити на сторінці “Запити до ДПС” , де є окрема форма “Реєстрація ключа”. В цій формі ви можете вказати будь-який ключ чи печатку та дані про нього відправляться у ДПС по формі 5-ПРРО.

Отримати консультацію
Mail
Viber
Telegram